Men ett soprum?
I soprummet som ligger i anslutning till garaget i bostadsrättsföreningen där jag bor byter de dörr var och varannan vecka. För att någon hela tiden envisas med att bryta sig in där med en kofot.
Vad är det för en dåre som vill bryta sig in i ett soprum? Jag som knappt vill gå in där ens när jag ska slänga min påse med huhållsavfall.
Om det var någon som ville komma in i banken eller guldsmedsbutiken efter stängningsdags kunde jag förstå det. Men ett soprum? Vad finns det att stjäla där??
This entry was posted on Monday, April 11th, 2011 at 12:44 and is filed under Loup-Garou, Uppsala. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.